Apie mane

Esu sodo dizainerė ir augalų augintoja Rūta Žiugždė. Augalais ir menais domiuosi nuo vaikystės, tačiau supratimas, kad tai, kas labiausiai patinka gali tapti nuolatine veikla, atėjo ne iškarto.

Nors ir mokiausi Dailės mokykloje, pasirinkau profesiją nesusijusią nei su menais, nei su augalais. Visgi, dabar esu čia, kur ir noriu būti – šalia augalų ir žemės. Baigiau Želdynų dizaino studijas Klaipėdos Kolegijoje, po to – Sodo dizaino studijas Londono The English Gardening School. Šiuo metu studijuoju Kraštovaizdžio architektūrą Vilniaus Gedimino Technikos Universitete.

Ir svarbiausia – mūsų didelė šeima iš miesto išsikraustė gyventi i kaimą, kur nuo nedidelio kalniuko atsiveria žaliuojančios pievos ir žydinčios gėlės. Man nėra nieko maloniau kaip kurti ir sodinti nuo ryto iki vakaro.

Negaliu kurti projektų tik popieriuje, man svarbu paliesti žemę ir stebėti, kaip augalas pradeda augti, kaip suskamba kartu su kitais ir tampa sodu. Stebuklingu sodu, kuriame žmogų apima džiaugsmas, kur jis tampa ramus ir saugus vėl sugrįžęs namo pas Žemę.

dizainere-ruta-ziugzde-sodo-dizaino-paslaugos
bijunu-ukis-augalu-ukis

Filosofija

Vadovaujuosi filosofija, kad kiemas su takeliais ir gražiai prižiūrėta veja nėra sodas. Tai – kaip namas be baldų, užuolaidų, šviestuvų ir visų kitų mielų smulkmenų. Aš kuriu sodus. Sodus, kurie yra tikrieji žmogaus namai kaip miškas ar pieva. Sode, kaip ir name, turi būti visi aukštai – nuo žolių ir gėlių iki aukščiau kylančių krūmų bei į dangų besistiebiančių medžių.

Sode turi būti visi kambariai – nuo atvirų ir susiburti kviečiančių erdvių iki paslaptis bei intymias akimirkas saugančių kampelių. Baldai taip pat turi rasti tinkamą vietą sode. Turi būti pietų stalas draugams ir supamas krėslas Jums paskaityti knygą ar pasinerti į savo svajones.

Teikiu pirmenybę Lietuvoje savaime augantiems augalams – medžiams ir žolėms. Juos stengiuosi įkomponuoti ne tik į lietuvišką etnografinio, bet ir į anglišką klasikinio ar olandiško šiuolaikinio stiliaus sodą.

Kad ir kokį stilių pasirinksite – mano kuriamuose soduose vyrauja natūralumas, derantis su žmogumi ir lietuvišku peizažu.

Sodo dizainas

sodo-dizaino-projektai

Kuriu sodo dizaino projektus nuo idėjos iki galutinio jų įgyvendinimo. Tai apima pirminę konsultaciją apžiūrėjus sklypą, projekto koncepcijos bei detalaus projekto parengimą, darbų eigos koordinavimą, galutinį projekto užbaigimą ir priežiūrą.

Bijūnų ūkis

bijunu-ukis-rutagardens

Šiuo metu mano ūkyje yra žolinių, „Itoh“ hibridų bei sumedėjusių bijūnų. Šią kolekciją sudaro virš 100 skirtingų veislių. 2017 m. pradėjome sodinti bijūnų lauką, skirtą skynimui. Šiuo metu čia auga 2000 vnt. krūmelių.