Pirmieji augalai

Pirmieji augalai mano augyne apsigyveno 2014 m. Tai buvo pirmoji mano meilė – dekoratyvinės žolės. Jas ir dabar auginu, dauginu bei ieškau naujų veislių, bet pagrindinę vietą mano augyne pamažu užėmė nuostabieji bijūnai.

Pamenu, kad močiutės kaime augino vos kelias bijūnų veisles, tad labai nustebau pamačiusi, ką nuo mano vaikystės laikų iki dabar nuveikė selekcininkai! Sukryžminus kelias rūšis atsirado begalė naujų veislių, kurios užvaldė mane ne tik savo žiedo formų, bet ir spalvų įvairove.

Nuo gelsvų ir švelniai pastelinių iki oranžinių ir ryškių – iš neaprėpiamos paletės galima rinktis spalvą skirtingai progai ir nuotaikai.

bijunu-ukis

Peržiūrėkite mano bijūnų kolekciją

White-Emperor
Unique
Singing-in-the-Rain
Shining-Light
Hillary
Copper-Kettle

Bijūnų ūkis

Iš pradžių iš Olandijos atkeliavo pirmosios žolinių bijūnų veislės, tada dar dešimtys, tuomet iš Kinijos su draugų rekomendacijomis atskrido sumedėję ir taip aš įsibėgėjau – kolekcija peraugo į ūkį.

2017 m. pasirinkome vieną kryptį ir pradėjome sodinti bijūnų lauką, skirtą skynimui. Šiuo metu čia auga 2000 vnt. krūmelių. Bijūnų šaknų neauginame ir jų neparduodame.

Šiemet yra trečiasis sezonas kai galime pasiūlyti Lietuvoje užaugintų, šviežiai nuskintų bijūnų žiedų. Susidomėjusius kviečiame užsukti į kitą – „Skintų bijūnų žiedų” puslapį.