Vizitas į Olandijos bijūnų ūkį

Nors olandiškus bijūnus vežuosi ir auginu jau trečius metus iš trijų skirtingų ūkių, bet į mano pagrindinį ir didžiausią šalies bijūnų ūkį, šiemet nuvažiavau pirmą kartą.

Turbūt todėl, kad iš šio ūkio rudenį laukiu ypatingai didelės siuntos – 800 vnt. bijūnų šaknų. Nutariau patikrint! Pasitaisau iškart – didelės man😊 Kartu lankėsi vokiečių rožių augintojai, kurie pernai pirmą kartą nusipirko 3000 bijūnų šankų ir šiemet dar tiek užsisakė. Nekalbant jau apie vieną linksmą istoriją, kai prieš 3 ar 4 metus toks vienas naujazelandiedis atsiuntė užsakymą el. paštu iškart 40.000 vnt. šaknų (šiai dienai jau 70.000). 

Dirbu.

rutagardens-olandijos-bijunu-ukyje

Negana to, jis pasirodė visai be patirties, ir visiškai neturėjo supratimo, kaip jas pasodinti. Bet ko tik nepadarysi dėl kliento – olandams teko skristi į Zelandiją pamokyti. Bet įdomiausia, kad tai tapo absoliučia sėkmės istorija! Kai bijūnai persiorientavo į pietų pusrutulio žydėjimo laiką tas zelandas pernai pasidarė pagrindiniu bijūnų tiekėju Europai ir Amerikai Kalėdų laikotarpiu.

Ūkio laukai nutolę nuo Amsterdamo 160 km, tačiau kai važiuosiu ten kitąkart – jie gali būti visiškai kitoje Olandijos dalyje. Kai nukas derlių – į tą patį lauką negrįš maždaug niekada. Ūkio laukai užima 20 ha: 10 ha pirmamečių  šaknų ir 10 ha antramečių.

Bijūnai Raspberry Sundae.

Bijunai Raspberry Sundae

Man visą laiką kildavo klausimas kaip jie daugina??? Nes gi mes auginame auginame šaknį 5 ar daugiau metų, tada iškasame ir padalijame į kelias dalis. O jie visai ne! Jie supjausto šaknį į tokias dalis, kad būtų bent po vieną-dvi akis ir tada augina 2 metus. Tokią, dviejų metų auginimo šaknį olandai iškasa ir visą tokią didelę, kokia ji yra parduoda man ar tam zelandiečiui.

Dar pora pastebėjimų apie ūkį – jie bene vieninteliai Olandijoje, kurie specializuojasi tik šaknų auginime ir pardavime. Todėl ir mano nuotraukose bijūnų kerai ir žiedai tokie maži ir nereprezentatyvūs. Visi kiti užsiima tiek šankų, tiek žiedų (cut-flowers) auginimu ir pardavimu. Patys juokiasi, kad nežino kodėl. Bet aš tai žinau – koncentracija ir kokybė😉.

Ir dar paskutinis įspūdis is Olandijos bijūnų gyvenimo – tą dieną kai buvau, Bowl of Cream bijūno žiedo kaina Olandijos gėlių aukcione Flora Holland pasiekė 1 Eur! 1 Eur aukcione!!!

Bijūnų Karl Rosenfield laukas.

Duchesse de Nemours.

Duchesse de Nemours

Jau peržydėjusios Garden Lace.

Garden Lace

Honey Gold.

Honey Gold

Jau į žydėjimo pabaigą ir pavargę nuo karščių (+34) Bowl of Cream.

Bowl of Cream

Man toks Ferrari geriausias.

ruta-gardens-ukio-technika

Technika purkšti.

technika-purksti-rutagardens